Aquaerobic

Skvělou výhodou našeho fitness je to, že se nachází ve stejných prostorách jako Vodní svět, který disponuje 19metrovým bazénem. Kromě cvičení v prostorách fitness tedy můžeme nabídnout i cvičení ve vodě. Jedním z nejpopulárnějších je bezesporu aquaerobic. 

Výhodou aquaerobicu oproti sálovému aerobicu je to, že nezatěžuje klouby a kostru člověka. Narozdíl od aerobních aktivit na suchu je tedy vhodný pro veškeré věkové i výkonnostní kategorie.

Voda klade odpor ve všech směrech, ve kterých se při cvičení pohybujete. Neustálým vyrovnáním těžiště posilujete jak břišní, tak i zádové svaly, aniž byste se na tuto svalovou skupinu konkrétně zaměřili. Odpor vody umožňuje vyšší trénink svalové síly i vytrvalosti. Díky tlaku vody na povrch těla se vytváří masážní efekt a nevzniká svalová horečka, pohyb ve vodě je pohodový a více uvolňuje. Toto cvičení ve vodě je tedy velmi vhodné pro starší lidi a lidi z nadváhou, pro které by cvičení na tvrdém povrchu bylo obtížné. V neposlední řadě je pro mnohé ženy přínosem i to, že ponoření ve vodě přináší mnohem větší intimitu a soukromí.

Specialitou našeho fitness je pak aquaerobic dynamic, který vede Veronika Vaisová.

Čerpá v něm z dob své sportovní gymnastické kariéry a předcvičuje aquaerobic trochu jinak. Pojmenovali jsme jej aquadynamic, protože se jedná skutečně o dynamické cvičení. Je náročnější, protože se vede v rychlejším tempu, vyžaduje větší svalovou sílu, vytrvalost a koordinaci pohybu ve vodě.  Je tak velmi pestré a rozhodně patří k nejnavštěvovanějším. Při cvičení se používají různé pomůcky – vodní činky, rukavice nebo „žížaly“.

Pro rezervaci a informace kontaktujte

recepce FITNESS - tel. +420 271 104 132 nebo e-mail: fitness@aquapalace.cz